Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri Ara Dönem Kayıt Başvuruları Başladı

Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri Başvuruları Başladı

 

         Üniversitemiz personel çocuklarına hizmet veren Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi başvuruları 02 Ocak 2018  – 12 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapacak personelimizin ekte sunulan “Bilgilendirme Yazısı”nı okuyarak bilgi edinmesi ve Ay – Yıldız Çocuk Eğitim Merkezlerinin işleyişini ve kurallarını kabul eden personelimizin başvuru yapması gerekmektedir. Kayıt hakkı kazanan başvuru sahipleri ile birimlerimiz arasında “Okul Öncesi Veli Sözleşmesi” imzalanacaktır. İki Çocuk Eğitim Merkezimizden sadece birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Her iki birime birden başvuru yapanların iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.  Daha evvel başvuru formu bırakanlar ile geçen yıldan yedekte bekleyenlerin 02 Ocak 2018 – 12 Ocak 2018 tarihleri arasında müracaatlarını yenilemeleri gerekmekte olup anılan tarihlerde müracaat etmeyenler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

         Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi’ne (Eğitim Fakültesinin karşısında bulunan okulumuz) 2013, 2014 ve 2015 doğum tarihli çocuklar kabul edilecektir.  Ara dönem olması sebebiyle 2014 ve 2015 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecek ancak yeni sınıf açılamayacaktır. 2014 ve 2015 doğum tarihli başvurular mevcut sınıflarda bulunan boş kontenjanlara yerleştirme yapılacaktır. Kontenjanın dolması halinde başvuru yapan fakat kayıt hakkı kazanamayanlar yedek öğrencilerimiz olarak değerlendirilecektir.  2013 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecek ancak sınıf kontenjanımızın dolu olması nedeniyle başvuru yapan 2013 doğum tarihli çocuklar yedek öğrencilerimiz olarak değerlendirilecektir. Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 17.00’a kadar Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ ne teslim etmeleri gerekmektedir. 12 Ocak 2018 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yıldız Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Ay Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre Ay Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.

 

        Ay Çocuk Eğitim Merkezi’ne (Sabancı Kültür Sitesi arkasında bulunan okulumuz) 2013 ve 2014 doğum tarihli çocuklar kabul edilecektir.  Ara dönem olması sebebiyle 2013 ve 2014 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecek ancak yeni sınıf açılamayacak tır. 2013 ve 2014 doğum tarihli başvurular mevcut sınıflarda bulunan boş kontenjanlara yerleştirme yapılacaktır. Kontenjanın dolması halinde başvuru yapan fakat kayıt hakkı kazanamayanlar yedek öğrencilerimiz olarak değerlendirilecektir.  Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 17.00’a kadar Ay Çocuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ ne teslim etmeleri gerekmektedir. 12 Ocak 2018 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ay Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “Ay Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Yıldız Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Ay Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre Yıldız Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.

 

      Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi ve Ay Çocuk Eğitim Merkezi, Erciyes Üniversitesi personel çocuklarına hizmet vermektedir. Değerlendirmeye alınacak kayıtlar, Erciyes Üniversitesi’nde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (4/a, 4/b ve 4/c) ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa tabi çalışan personelin çocukları arasından ve ekteki değerlendirme kriterlerinde belirtilen puanlama sistemine göre yapılacaktır. Başvuruda bulunan anne veya babanın en az birinin Erciyes Üniversitesi personeli olması ve anne- babadan her ikisinin de çalışıyor olması gerekmektedir.

    Başvuru sonrasında Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi’ne kayıt hakkını elde eden ve hakkından kendi istekleri ile vazgeçenler, haklarını kaybedecek ve dönem listesinden silineceklerdir. Kayıt hakkından kendi istekleri ile vazgeçen başvuru sahiplerinden feragat dilekçesi alınacaktır. Tekrar talepleri olması halinde yeni kayıt döneminde yeniden müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

    Ay - Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri ile ilgili sadece e-mail yoluyla yazılı verilecek bilgiden birimlerimiz sorumludur. Telefon yoluyla sözel alınan bilgiden birimlerimiz sorumlu değildir. Ay Yıldız Çocuk Eğitim Merkezlerinden bilgi almak isteyen personele  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr  e-mail adreslerinden bilgi verilecektir.

    Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin asil listesi ve yedek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin yedek listesi, 22 Ocak 2018 Pazartesi günü Üniversitemiz web sitesinde ve Ay – Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri web sitesinde ilan edilecektir.

 

Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Fotoğraflı başvuru formu
  • Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Anne– baba kurum kimlik fotokopileri ( diğer kurumlarda çalışan ebeveynlerden kurum kimliği bulunmayanlar çalıştıkları kurumdan onaylı “çalışıyor belgesi” getirmeleri gerekmektedir.)

 

NOT: Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi, anne-baba kurum kimlik fotokopileri, başvuru formu ile birlikte verilmesi gerekmekte olup eksik belge ve resimsiz başvuru formları kabul edilmeyecektir.

Ay Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:

Sorularınız için lütfen mail atınız.

Mail adresi:  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr

Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili: 10726/10762

Not:  Ay Çocuk Eğitim Merkezinde yapılan tadilat nedeniyle dahili numaralara ulaşılamaması durumunda Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi dahili numaralarını aramanız rica olunur.

 

Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:

Sorularınız için lütfen mail atınız.

Mail adresi:   cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr

Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili:10745/10746

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Değerlendirme Kriterleri İçin Tıklayınız

Veli Bilgilendirme Yazısı İçin Tıklayınız

 

 

06 Haziran 2017
06 Haziran 2017
Adres : Yenidoğan Mahallesi Hulusi Behçet Caddesi 38280 Talas/KAYSERİ Köşk Mahallesi Dede Efendi Sokak No:10 38030 Melikgazi/KAYSERİ
Telefon : +90 (352) 437 5263
Faks : -
Merkezler : (352) 207 66 66 / 10745/10762
E-Posta : cocukegitimmerkezierciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu