SIK SORULAN SORULAR

Kayıtlar ne zaman yapılır?

Çocuk Eğitim Merkezinin  ön kayıtları Haziran ayının ilk iş günü ilan edilir ve 15 gün boyunca müracaatlar alınır.  Kesin kayıtlar Ağustos ayının son haftasında yapılır. Kesin kayıt yaptırmış olan çocuğun Çocuk Eğitim Merkezine başlama tarihi Eylül ayının üçüncü haftasıdır.
Yarıyıl sonunda kontenjan durumu değerlendirilir boş olan kontenjan varsa Çocuk Eğitim Merkezinin ön kayıtları Ocak ayının ilk iş günü ilan edilir ve 15 gün boyunca müracaatlar alınır. Yarıyıl kayıtlarında kesin kayıtlar Şubat ayının ilk 2 haftasında yapılır. Kesin kayıt yaptırmış olan çocuğun Çocuk Eğitim Merkezine başlama tarihi Şubat ayının üçüncü hafta başıdır.
Herhangi bir nedenle boşalmış olan kontenjanlara yedek listeden yerleştirme dışında (ilan tarihi haricinde) kayıt işlemi yapılmaz.
 

Her yıl kayıt yenilemem gerekir mi?

Çocuk Eğitim Merkezlerimize kayıtlı devam eden öğrencilerimizin tekrar kayıt yenilemelerine gerek yoktur.

Kaç yaş grupları kabul edilmektedir?

Çocuk Eğitim Merkezine,  en az 24 ayını dolduran çocuklar kaydedilir.
Çocuk Eğitim Merkezinde 60 ayını dolduran çocukların ilgili yarıyıl sonunda kaydı silinir.
 

Eğitim saatleri nedir?

Eğitim saatleri 08.00 ile 17.00 saatleri arasıdır. Sınıf içi düzeninin ve eğitim akışının bozulmaması için öğrenciler 08.00-10.00 ve 12.00-13.00 saatleri arasında okulumuza kabul edilir

Nöbetçi personel nasıl seçilir?

Birim her gün sabah saat 07.30’da nöbetçi personel tarafından açılır ve akşam 17.30’a kadar   birimde tüm çocuklar velilerine teslim edilene kadar kontrolü sağlar.
Nöbet listeleri her aybaşında kurumda hiçbir personel ayırt etmeksizin düzenlenir.

 

Hangi günler tatil olur?

Hafta sonu tatili, resmi tatiller dışında ve yaz aylarında (genellikle ağustos ayında) tadilat    vb. nedenler ile verilen 15 gün/ 1 ay ara dışında eğitim- öğretime ara verilmez.

Aylık ücreti ne kadar?

ERÜ Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri aylık ücretleri Erciyes Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından iç denetim raporuna dayanarak belirlenir. Aylık ücret 600 lira olarak belirlenmiştir. Aylık ücretlerde değişiklik yapılması durumunda velilere gerekçesi ile birlikte duyuru yapılır.

Nasıl kayıt alabilirim ve hangi durumlarda kaydım silinir?

-Dönem içinde kayıt almak isteyen veliler çocuklarının kayıtlı olduğu Çocuk Eğitim Merkezlerine yazılı dilekçe ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

    Çocuk Eğitim Merkezlerindeki çocukların kayıtları aşağıda belirtilen durumlarda silinir;

-Çocuğun ana sınıfı çağına gelmesi (60 ayını doldurma) halinde ilgili eğitim öğretim yılının sonunda,
-Aidatın 2 ay üst üste ödenmemesi durumunda,
-Velinin Üniversitedeki görevine son verilme durumunda,
-Kayıt sırasında yanlış bilgi, usulsüz ve geçersiz belge verilmesi durumunda,
-Kuruma uyum sağlayamama, bulaşıcı ve sürekli hastalığı tespit edilme durumunda,

Çocuk Eğitim Merkezlerinden kimler faydalanabilir?

Birimiz; Erciyes Üniversitesi personel çocuklarına hizmet vermektedir. Başvuruda bulunan anne veya babanın en az birinin Erciyes Üniversitesi personeli olması gerekmektedir Değerlendirmeye alınacak kayıtlarda Erciyes Üniversitesi’nde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (4/a, 4/b ve 4/c) ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa tabi çalışan personelin çocukları arasından, kontenjan  dahilinde ve değerlendirme kriterlerinde belirtilen puanlama sistemine göre yapılır.

Çocuk Eğitim Merkezlerinde öğrencilere özgü bir kıyafet var mı?

Okulumuza çocuklar serbest kıyafetle gelmektedir. ( özellikle çocuğun rahat hareket edebileceği kıyafetler tercih edilmelidir.)

 

Adres : Yenidoğan Mahallesi Hulusi Behçet Caddesi 38280 Talas/KAYSERİ Köşk Mahallesi Dede Efendi Sokak No:10 38030 Melikgazi/KAYSERİ
Telefon : +90 (352) 437 5263
Faks : -
Merkezler : (352) 207 66 66 / 10745/10762
E-Posta : cocukegitimmerkezierciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu