KAYIT BAŞVURUSU
 
        
Eski Çocuk Eğitim Merkezi ve Yeni Çocuk Eğitim Merkezi Başvuruları Başladı
   Üniversitemiz personel çocuklarına hizmet veren Eski Çocuk Eğitim Merkezi ve  Yeni Çocuk Eğitim Merkezi başvuruları 01 Haziran 2017 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapacak personelimizin ekte sunulan “Bilgilendirme Yazısı”nı okuyarak bilgi edinmesi ve Çocuk Eğitim Merkezlerinin işleyişini ve kurallarını kabul eden personelimizin başvuru yapması gerekmektedir. Kayıt hakkı kazanan başvuru sahipleri ile birimlerimiz arasında “Okul Öncesi Veli Sözleşmesi” imzalanacaktır. İki Çocuk Eğitim Merkezimizden sadece birini başvuru yapmanız gerekmektedir. Her iki birime birden başvuru yapanların iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.
 
   Yeni Çocuk Eğitim Merkezi’ne 2013, 2014 ve 2015 doğum tarihli çocuklar kabul edilecektir. 2013 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecek ancak yeni sınıf oluşturulamayacaktır. 2013 doğum tarihli başvurular mevcut sınıfta bulunan boş kontenjanlara yerleştirme yapılacaktır. 2014 ve 2015 doğum tarihli başvurular için yeni sınıf açılacaktır. Sınıf kontenjanımızın dolması nedeniyle başvuru yapan fakat kayıt hakkı kazanamayanlar yedek öğrencilerimiz olarak değerlendirilecektir.  Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç 16 Haziran 2017 Cuma günü saat 17.00’a kadar Yeni Çocuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ ne teslim etmeleri gerekmektedir. 16 Haziran 2017 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yeni Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “ Yeni Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Eski Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Yeni Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre başvurulara Eski Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.
 
   Eski Çocuk Eğitim Merkezi’ne 2013 ve 2014 doğum tarihli çocuklar kabul edilecektir. 2013 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecek ancak yeni sınıf oluşturulamayacaktır. 2013 doğum tarihli başvurular mevcut sınıfta bulunan boş kontenjanlara yerleştirme yapılacaktır. 2014 doğum tarihli başvurular için yeni sınıf açılacaktır. Sınıf kontenjanımızın dolması nedeniyle başvuru yapan fakat kayıt hakkı kazanamayanlar yedek öğrencilerimiz olarak değerlendirilecektir. Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç 16 Haziran 2017 Cuma günü saat 17.00’a kadar Eski Çocuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ ne teslim etmeleri gerekmektedir. 16 Haziran 2017 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Eski Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “Eski Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Yeni Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Eski Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre başvurulara Yeni Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.
 
   Yeni Çocuk Eğitim Merkezi ve Eski Çocuk Eğitim Merkezi Erciyes Üniversitesi personel çocuklarına hizmet vermektedir. Değerlendirmeye alınacak kayıtlar, Erciyes Üniversitesi’nde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (4/a, 4/b ve 4/c) ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa tabi çalışan personelin çocukları arasından ve ekteki değerlendirme kriterlerinde belirtilen puanlama sistemine göre yapılacaktır. Başvuruda bulunan anne veya babanın en az birinin Erciyes Üniversitesi personeli olması ve anne- babadan her ikisinin de çalışıyor olması gerekmektedir.
  
   Çocuk Eğitim Merkezleri’ne 31 Ağustos 2017 tarihi itibariyle en az 24 ayını dolduran çocuklar kabul edilecektir.
 
   Başvuru sonrasında Yeni Çocuk Eğitim Merkezi ve Eski Çocuk Eğitim Merkezi’ne kayıt hakkını elde eden ve hakkından kendi istekleri ile vazgeçenler haklarını kaybedecek ve dönem listesinden silineceklerdir. Kayıt hakkından kendi istekleri ile vazgeçen başvuru sahiplerinden feragat dilekçesi alınacaktır. Tekrar talepleri olması halinde yeni kayıt döneminde yeniden müracaat etmeleri gerekmektedir. Daha evvel başvuru formu bırakanlar ile geçen yıl yedekte bekleyenlerin 01 Haziran 2017 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında müracaatlarını yenilemeleri gerekmekte olup anılan tarihlerde müracaat etmeyenler değerlendirmeye alınmayacaktır.
   Çocuk Eğitim Merkezleri ile ilgili sadece e-mail yoluyla bilgi verilecek olup alınan sözel bilgiden birimlerimiz sorumlu değildir. Çocuk Eğitim Merkezlerinden bilgi almak isteyen personele cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr  e-mail adreslerinden bilgi verilecektir.
   Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin asil listesi ve yedek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin yedek listesi, 03 Temmuz 2017 Pazartesi günü Üniversitemiz web sitesinde ilan edilecektir.
 
Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
  • Fotoğraflı başvuru formu
  • Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Anne – baba kurum kimlik fotokopileri ( diğer kurumlarda çalışan ebeveynlerden kurum kimliği bulunmayanlar çalıştıkları kurumdan onaylı “çalışıyor belgesi” getirmeleri gerekmektedir.)
NOT: Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi, anne-baba kurum kimlik fotokopileri, başvuru formu ile birlikte verilmesi gerekmekte olup eksik belge ve resimsiz başvuru formları kabul edilmeyecektir.
 
Eski Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:
Sorularınız için lütfen mail atınız.
Mail adresi:  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr
Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili: 10726/10762
Yeni Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:
Sorularınız için lütfen mail atınız.
Mail adresi:  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr
Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili:10745/10746
 
Değerlendirme Kriterleri İçin Tıklayınız
Başvuru Formu İçin Tıklayınız 
Veli Bilgilendirme Yazısı İçin Tıklayınız
Adres : Yenidoğan Mahallesi Hulusi Behçet Caddesi 38280 Talas/KAYSERİ Köşk Mahallesi Dede Efendi Sokak No:10 38030 Melikgazi/KAYSERİ
Telefon : +90 (352) 437 5263
Faks : -
Merkezler : (352) 207 66 66 / 10745/10762
E-Posta : cocukegitimmerkezierciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu